Szkło artystyczne w architekturze

ARCHIGLASS URBANOWICZ logo white

Szkło w sztuce użytkowej

ARCHIGLASS DESIGN logo white

DESIGN

Lustro mirrOrnament by ARCHIGLASS Konrad Urbanowicz | Mirror mirrOrnament 75 x 225 cm

Obiekty użytkowe ze szkła artystycznego ARCHIGLASS tworzone w krótkich seriach, z możliwością konfiguracji i modyfikacji pod własne upodobania estetyczne.

W ofercie ARCHIGLASS znajdują się unikalne stoły artystyczne oraz minimalistyczne lustra.

DZIEŁA ARTYSTYCZNE

Architectural Glass Art

Kolekcje artystyczne Tomasza Urbanowicza są od lat prezentowane na krajowych i międzynarodowych wystawach sztuki.

Dzieła z serii Glasshenge wystawiane były m.in. w Zamku w Cannenburgh w Holandii, w Zwiesel w Niemczech, na Festival dell’Arte w Pałacu w Wojanowie i w Porcie Lotniczym we Wrocławiu.

NAGRODY | TABLICE

Artistic glass by Archiglass, Tomasz Urbanowicz at Karkonosze Museum in Jelenia Gora, Poland. All rights reserved.

Studio ARCHIGLASS projektuje i wykonuje nagrody i gadżety okolicznościowe, serie artystyczne na zamówienie zarówno dla inwestorów prywatnych jak i publicznych.

NASZA OFERTA

 • Szkło artystyczne w architekturze
 • Szkło w sztuce użytkowej

ARCHIGLASS URBANOWICZ logo white

SZKŁO ARTYSTYCZNE W ARCHITEKTURZE to realizacje szkieł artystycznych głównie do obiektów użyteczności publicznej, czasem do inwestycji prywatnych. To także liczne wystawy w kraju i zagranicą. Każda realizacja jest zaprojektowana specjalnie w określone miejsce i dla określonego Klienta i budżetu. To zawsze unikat.
Dzięki talentowi i zaangażowaniu artysty i architekta Tomasza Urbanowicza oraz Zespołu ARCHIGLASS w oparciu o ciągle pogłębiane wykształcenie, wieloletnie doświadczenie, intuicję i wykorzystywaną często autorska technologię powstają kompozycje ze szkła gwarantujące zmieniające się ze światłem PIĘKNO.

Co dokładnie oferujemy – zobacz szczegóły | Nasze portfolio

ARCHIGLASS DESIGN logo white

SZKŁO W SZTUCE UŻYTKOWEJ to odpowiedź na stworzoną przez nas i zgłaszaną przez osoby ceniące naszą sztukę, a niekoniecznie dysponujące wielką przestrzenią lub budżetem, potrzebę i radość posiadania szkła. Gotowe, przygotowane przez nas obiekty sztuki użytkowej mają podaną wysokość honorarium i określony termin odbioru. Są to między innymi designerskie stoliki z grubym piecowym blatem, znane z katalogów dzieła z wystaw, lub inne pojawiające się w ofercie szkła.

Co dokładnie oferujemy – zobacz szczegóły | Dostępne dzieła – przeglądaj i zamów

O NAS

Tomasz Urbanowicz

Artysta | Założyciel | Architekt | Twórca

Tomasz Urbanowicz jest architektem i artystą, twórcą wielkoformatowego szkła artystycznego w architekturze. Od ponad trzydziestu lat prowadzi autorską pracownię artystyczną ARCHIGLASS.

Jego unikatowe szklane kompozycje zdobią wiele prestiżowych budynków, takich jak m.in. Parlament Europejski w Strasburgu, Sąd Najwyższy w Warszawie czy Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku.

Dzieła Tomasza Urbanowicza trzykrotnie reprezentowały Polskę na Wystawach Światowych EXPO – EXPO 2000 w Niemczech, EXPO 2005 w Japonii i EXPO 2008 w Hiszpanii.

Wyróżniony Absolwent Politechniki Wrocławskiej w 2016 roku. W roku 2021 nagrodzony jako 1 z „30 Kreatywnych Wrocławia” w kategorii Kultura/Sztuka/Dizajn.

Przeczytaj więcej na wikipedii.

Fot. Rafał Lipski

Konrad Urbanowicz

Architekt | Designer

Konrad Urbanowicz jest architektem, doktorantem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Studiował na uczelniach technicznych w Polsce, Niemczech i Hiszpanii.

Od 2017 roku na stałe związany jest z pracownią ARCHIGLASS, gdzie współtworzy, projektuje i realizuje szklane kompozycje architektoniczne i unikatowe obiekty artystyczne. Łączy zainteresowania projektowe w różnych skalach, tworząc dzieła przestrzenne o określonej funkcji i  spójnym charakterze estetycznym.

Wyróżniony jako Najlepszy Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2015 roku.

Fot. Rafał Lipski

Jak tworzy artysta?


Wejdź do pracowni Tomasza Urbanowicza i zobacz proces twórczy!

ARCHIGLASS BLOG

KONTAKT

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

e-mail: 
telefon: 
 • (48) 605 096 228 – Tomasz Urbanowicz
 • (48) 508 288 608 – Konrad Urbanowicz
adres pracowni: 
 • Wrocław, ul. Pasterska 3a
  (szopa jazowa), zjazd z Mostu Trzebnickiego
  51° 07′ 51,24″ N, 17° 02′ 04,19″ E
adres do korespondencji: 
 • ul. Kochanowskiego 7/9 m.10,
  51-602 Wrocław