02
mar

Szklane rzeźby na aukcji charytatywnej Rektora PWr

Szklane rzeźby Tomasza i Konrada Urbanowiczów zostały wylicytowane na XX aukcji charytatywnej Rektora Politechniki Wrocławskiej

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że szklane rzeźby naszego autorstwa zatytułowane “Doktorantka” i “Profesorka” znalazły swoje miejsce i dzięki hojny darczyńcom przyczyniły się do zebrania ponad 275 tys. zł na rzecz studentów Politechniki Wrocławskiej z Ukrainy. Dzieło “Profesorka” było darem Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, profesor Barbary Gronostajskiej, natomiast praca “Doktorantka” przekazana została na aukcję bezpośrednio przez Tomasza Urbanowicza.

Solidarni z Ukrainą

Wydarzenie odbyło się 28 lutego w auli gmachu głównego w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie i zastąpiło tradycyjny Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej. Na licytację trafiło 26 przedmiotów. Cieszymy się, że rzeźby naszego autorstwa „Profesorka” i „Doktorantka” wraz z obrazem Wacława Sporskiego „Narodziny cywilizacji” osiągnęły najwyższe kwoty:

Solidarni z Ukrainą – aukcja PWr

Szklane rzeźby tworzone w temperaturze 850 stopni Celsjusza

“Doktorantka” i “Profesorka” to prace z naszej najnowszej kolekcji autorskich przestrzennych odlewów szklanych. Są to rzeźby formowane ręcznie w temperaturze 850 stopni Celsjusza i eksponowane na betonowej bazie. Zapraszamy do obserwowania naszych szklanych rzeźb, tworzonych w tej i innych technologiach, pod linkiem:

Dzieła artystyczne

Newsletter