Projekty i realizacje we Wrocławiu

Wrocław, Polska
1985 – …

Tomasz Urbanowicz jest z Wrocławia, tu się urodził, podobnie jak jego syn Konrad Urbanowicz chodził do prawdopodobnie najlepszego liceum w Polsce, tu obaj skończyli studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2016 roku Tomasz Urbanowicz dostąpił honoru Wyróżnionego Absolwenta Politechniki Wrocławskiej. Rok wcześniej Konrad Urbanowicz został najlepszym absolwentem Wydziału Architektury w 2015 roku. Naturalną rzeczą jest, że chyba najwięcej projektów i realizacji Tomasz stworzył w moim mieście.

Kilka lat temu powstał pomysł opracowania mapy „szklanej architektury” Wrocławia w trakcie przygotowywania projektu Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” we Wrocławiu. Postanowiono wydobyć z „ukrycia” i zinwentaryzować szklane realizacje w obiektach użyteczności publicznej, w kościołach, na placach i ulicach miasta… „Szkło w przestrzeni miejskiej Wrocławia” to całkowicie nowatorski projekt. Nie istnieje bowiem żadna literatura na temat szklanej architektury Wrocławia.

Kontynuując ten pomysł postanowiliśmy stworzyć szklany szlak Tomasz Urbanowicza po pięknym Wrocławiu.
Zapraszamy do przeglądu tylko niektórych pomysłów i realizacji… Interaktywna mapa wybranych realizacji prezentowana jest tutaj. A kilka największych projektów dostępnych jest do poznania w portfolio pod kategorią “Wrocławskie”

Newsletter